+420 608 505 082 Pondělí - Pátek 9:00 - 17:00 Tolstého 20; 616 00 Brno office@flowave.cz

Co je Integrita

Integrita je základním předpokladem funkčnosti. Pokud nejsme v jakékoliv činnosti v integritě, ať už se jedná o řešení emailů, úklidu domácnosti, dělání domácích úkolů, při sportu, vaření jídla, vedení lidí a národů, nebo při výrobě produktů, nemůže tato činnost být udělána celá a kompletní. Neznamená to, že to nedokončíte. Znamená to to, že to nebude na té nejlepší a nejvyšší úrovni vašeho způsobu bytí a jednání.

Integrita není moralita nebo nemá nic společného s etikou. Být člověkem integrity není něco, co je špatně nebo dobře. Integrita prostě jen je nebo není. Morálka se totiž odkazuje na společenské normy správného a špatného chování jednotlivce nebo skupiny v rámci společnosti. Etika je normativním souborem hodnot žádoucího nebo nežádoucího chování členů skupiny nebo organizace.

Žít v integritě, resp. v souladu s integritou vytváří příležitost na podání maximální produktivity a výkonu (performance). Pokud se chcete zúčastnit etapového závodu profesionálních cyklistů Tour de France, tak se můžete postavit na start na silničním bicyklu, kterému v jednom kole chybí ve výpletu jedna špejle (drát). Kolo bude dále funkční a dokážete na něj jet, ale už nemůžete očekávat, že vyhrajete nebo dojedete až do cíle.

Integritu rozdělujeme na:

  1. Integrita člověka více zde…
  2. Integrita systému
  3. Integrita společnosti, organizace, entity