Leadership TIP 004 – Skutečně důležitý cíl

Cíl, na kterém vám fundamentálně záleží a je skutečně důležitý.

Jak se liší dobře stanovený cíl od toho skutečně důležitého dobře stanoveného cíle?

Nemohu říct nic jiného než: Kupte si můj e-knihu: Jak si stanovit podnikatelské cíle. Díky tomuto emailu ji můžete získat za sníženou cenu z ~690 Kč~ na 345 Kč. Stačí při objednávce vložit kód: LTIP004

Pokud nejste přesvědčení, že tajemstvím úspěchu jsou dobře nastavené skutečně důležité cíle, tak nemá cenu dál číst. Možná si nejdříve pusťte přednášku na TED pod názvem Proč jsou tajemstvím úspěchu dobře nastavené cíle? Druhým krokem, který by vás v mém tvrzení, že tajemství úspěchu spočívá ve víře v dobře nastavený skutečně důležitý cíl, může být práce Brian Tracy a jeho kniha Cíle nebo kniha Letový plán.

Věřím, že jsem vás již přesvědčil, že bez cílů, můžete zapomenout na úspěch. Když nevíte, kam jdete, tak tam nemůžete ani dojít. Avšak, pokud si stanovíte špatné cíle, tak se může stát to samé co mě před patnácti lety. Opřel jsem si kariérní žebřík o špatnou zeď a když jsem po něm vylezete až na vrchol, tak při pohledu přes zeď jsem zjistil, že to není to, co jste ve skutečnosti chtěl. Moc dobře vím, jaký to je pocit, proto svým klientům často říkám: „Dávejte si pozor, co si skutečně přejete a jakého cíle chcete dosáhnout. Můžete si být 100% jistí, že v životě budete mít jen to, co jste si přáli. Máte jen to, čemu věnujete pozornost.“

Někteří z vás možná znají práci Dr. Heidi Grant Halvorson, která se ve svých psychologických studiích zabývá tím, co se skrývá za tajemstvím úspěchu. Její práce jde do hloubky toho, kde se berou naše cíle, které cíle si stanovit a jak si je stanovit z pohledu nastavení mysli a subjektivního vidění světa. Pokud to s úspěchem myslíte skutečně vážně, tak vám její kniha Jak na úspěch, nesmí uniknout.

Jsem velký fanoušek práce Stephen R. Covey a jeho synů Sean Covey a Stephen M.R. Covey. Jeho celoživotní cíle vedli k tomu, že oba synové se stali vyhledávanými speciality a pokračují v jeho práci. Skutečně důležitý cíl v podnikání Sean Covey spolu s Chris McChesney podrobně rozebírají v knize 4 disciplíny realizace. V této knize nevěnujte pozornost jen skutečně důležitým cílům, ale věnujte se i tomu, jak si stanovit opatření vedoucí k cíli. Tomuto tématu se budu věnovat v příštích Leadership TIPu. Pokud si chcete stanovit cíl: „Být lepším“, tak si poslechněte video přednášku na YouTube od Heidi Grant Halvorson: Neuvěřitelné výhody lepšího nastavení mysli.


Jak si zapisujete poznámky? Využíváte nějakou z metod pro zapisování chytrých poznámek? Dlouhé roky jsem vše zapisoval do EverNote a OneNote. Pak jsem přešel na Notion a Nimbus Note. Dnes pro sepisování chytrých poznámek využívám Roam Reseach. Uvědomil jsem si, že jsem intelektuální pracovník, který potřebuje druhý mozek, abych mohl být skutečným přínosem pro své klienty. Nyní si píšu poznámky metodou zettelkasten, kterou popisuje kniha How to Take Smart Notes.


Máte pocit, že by se pravidelné týdenní newslettery dali ještě vylepšit? Chcete se mnou sdílet nějaký zajímavý zdroj nebo váš tip na doplnění k tématu? Jednoduše mi napište na sazovsky@flowave.cz. Pokud byste si chtěli přečíst všechny moje tipy, klikněte sem.

Tipy můžete poslouchat jako podcast. Nebo si stáhnout aplikaci do mobilu a poslouchat jako soundcast. Audio nahrávku můžete poslouchat i na YouTube. Nově lze podcast poslouchat i na Spotify nebo Google Podcast.

Chcete každou neděli ve svém @inboxu najít svůj čerstvý Leadership TIP? Stačí kliknout na následující tlačítko a přihlásit se k odběru.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video