LEADERSHIP KURZ A SKUPINOVÝ KOUČINK

ZÁKLADY LEADERSHIPU

Objevte, co znamená být lídrem a efektivně uplatňovat leadership jako své přirozené sebevyjádření za každé situace bez ohledu na okolnosti. Připravte sebe nebo své lidi tak, aby v přítomnosti jednali jako lídři z budoucnosti, kteří dosahují vysoké produktivity a úspěchů.

Kurz se skupinovým koučinkem lze absolvovat jen po vstupní konzultaci. Stojí 25.000 Kč bez DPH a může ho v jednom termínu absolvovat max. 6 lidí. Zbývají ještě 0 volná místa.

8 týdnů

7 přednášek + 8 koučinků

20. ledna 2023

Trvalý přístup k materiálům

Skupinový koučink

Sdílení je silný nástroj učení

Nejlepší způsob, jak být skutečně dobrým lídrem, je být v konverzaci o tom, jak v realitě vypadá bytí lídrem a efektivní uplatňování leadershipu

 • Studovali jste již několik modelů leadershipu, ale na žádný si v době, kdy máte být lídr nevzpomenete?
 • Nebo máte pocit, že ať děláte, co děláte, tak nedokážete motivovat a vést váš tým či firmu k větší produktivitě, ať už to znamená cokoliv (štěstí, profit, čas, energie, úspěch atd.)?
 • Nebo víte, že se máte stát lídrem, popřípadě byste v určitých situacích měli být lídrem, ale nevíte, jak vypadá správné chování lídra?
 • Ve vaší společnosti a týmu máte lidi, kteří jen čekají, až jim řeknete, co je potřeba udělat, než aby proaktivně jednali?

Kurz základy leadershipu je transformační program s prvky koučování, při kterém doslova zažijete, co je to bytí lídrem a jak vypadá efektivní uplatňování leadershipu přímo v aréně, kdy teče pot a krev po tváři. Získáte tak jedinečný prožitek, který vás v době, až půjde do tuhého, bude používat.

Být lídrem znamená, že vy a váš tým v přítomnosti jednáte z vámi vytvořené budoucnosti, která naplní zájem všech zúčastněných stran.

Je jedno kolik víte nebo si myslíte, že víte. Ani nezáleží na tom, zda si myslíte, že víte, jak vypadá správné chování lídra a jak takový lídr efektivně uplatňuje leadership.

Většina kurzů nabízí možnost, jak připravit lídry na budoucnost pomocí návodů a postupů, které je potřeba používat v době, kdy máte být lídr a vést sebe a ostatní. Funguje vám to? Vzpomenete si na 7 bodů, 5 principů a 3 pravidla která je potřeba použít, když...?
Budu k vám upřímný.

Vědění většinou nestačí. 

V době, kdy přijdou náročné situace, musíte již být lídrem a efektivně uplatňovat leadership jako své přirozené sebevyjádření. Jinak řečeno, v době, kdy jde do tuhého, vám nebude stačit to, co víte nebo si myslíte o leadershipu. V tomto okamžiku vaše bytí a jednání musí být přirozeným sebevyjádřením.

Dalo by se říct, že v tomto okamžiku by leadership měl přicházet skrze vás a vy byste nad ním neměli přemýšlet. Bytí lídrem a efektivní leadership by měl být vaším přirozeným sebevyjádřením za každé situace bez ohledu na okolnosti.

Tento leadership program vás nepřipraví na budoucnost. Budoucnost ani minulost neexistuje. Cílem tohoto programu je zanechat účastníky s prožitkem toho, co znamená být lídr a efektivně uplatňovat leadership přímo v aréně, kde po tváři teče pot a krev.

Nebudu vás připravovat na něco, co nikdo z nás neví, jak bude vypadat, ale nechám vás zažít skutečný leadership přímo na hřišti, kdy je potřeba jednat jako lídr a efektivně uplatňovat leadership v situacích, se kterými se právě teď zabýváte.

Být lídrem znamená, že vy a váš tým v přítomnosti jednáte z vámi vytvořené budoucnosti, která naplní zájem všech zúčastněných stran.

Skutečně úspěšní lídři jsou běžní lidé, kteří mají odvahu být součástí a zdrojem něčeho většího, než jsou oni samotní a dokážou se zranitelně dostat se za to, za koho se považují v době, kdy se rozhodli vést sebe a ostatní.

Kurz se skupinovým koučinkem lze absolvovat jen po vstupní konzultaci. Stojí 25.000 Kč bez DPH a může ho v jednom termínu absolvovat max. 6 lidí. Zbývají ještě 0 volná místa.

Lektor kurzu

Miroslav Sázovský

Více jak 12 let podnikám jako konzultant, mentor a kouč, který pomáhá svým klientům dosahovat toho, na čem jim záleží a co je pro ně skutečně důležité. Mám bohaté zkušenosti přímoz arény.

Od roku 2006 jsem pracoval ve vedení jedné z největších firem na výrobu plochého skla na světě. V roce 2009 jsem jako CEO vedl fabriku o 120 zaměstnancích, která se mi rozpadla přímo pod rukam a zkrachovala. Tato zkušenost ze mě udělala doslova posedlého studenta leadershipu.

"Nejlepší školou na leadership je pobyt v aréně, kde pot a krev teče po tváři a vy prohráváte. Ne nadarmo se říká, že po bitvě je každý generál. Já už vím proč. Dokud neprožijete prohru, tak nemůžete cítít, jak chutná vítězství. Vím, že všechny poučky a návody jsou k ničemu, jelikož si na ně v době, kdy jde do tuhého nevzpomenete. Pokud bytí lídrem a efektivní uplatňování leadershipu není vaším přirozeným sebevyjádřením, tak můžete zapomenout na to, že dokážete v době, kdy jde do tuhéhe vést sebe natož ostatní."

Pro koho není tento speciální leadership program

Nerad tvrdím, že tento transformační program je jen pro úzkou skupinu vrcholových manažerů, protože jsem přesvědčený, že každý z nás by měl být lídr. Dokonce musíme každý den být táta, manžel, kolega, manažér a člověk. Ať chcete nebo ne, tak všechny tyto role si vyžadují leadership. Minimálně tzv. self-leadership.

V programu, ve kterém zažijete, jak být lídr a efektivně uplatňovat leadership, je místo pro každého, kdo je odvážný investovat čas, energii a peníze, aby pro sebe objevil praxí a vědecky ověřené metody bytí lídrem a leadershipu, které stojí za výsledky těch nejúspěšnějších lidí, organizací a společností.

Co je důležité vědět

Celý program je náročný a vyžaduje si velké intelektuální úsilí. Pokud si myslíte, že vám bude stačit přijít na skupinový koučink a jen si poslechnout přednášky, tak v kurzu neuspějete a nebudete mít možnost prožít, bytí lídrem a efektivní uplatňování leadershipu.

Nejste-li ochotní každý den investovat čas a intelektuální úsilí po dobu 9 týdnů, tak tento kurz není pro vás. Budete se učit jazyk lídrů, který používají skuteční lídři, proto je kurz náročný. Nejedná se o nějaké složitá slova, ale spíše půjde o specifickou konverzační doménu, skrze kterou lídři vidí svět a v tomto světě jednají.

Chcete pro sebe získat možnost, být lídrem a přímo v aréně objevit, co znamená bytí lídrem v době, kdy ostatní selhávají a nevědí, co mají dělat?

Pak je na místě položit si otázky:

 • Chci být skutečně lídr?
 • Co jsem ochotný obětovat pro to, abych mohl být lídr a efektivně uplatňoval leadership na mistrovské úrovni?
 • Mám odvahu dostat se za to, za koho se považuji a být součástí a zdrojem něčeho většího, než jsem já sám?
 • Chci být svým budoucím já, abych mohl v přítomnosti jednat z vytvořené budoucnosti, která není limitována minulostí?

Pokud máte odvahu převzít si extrémní odpovědnost a vést sebe a ostatní, tak si stačí dohodnout vstupní konzultaci. Pro nové účastníky dělám vždy vstupní pohovory, abych zjistil, zda tento transformační program je skutečně pro vás a zda dojde k naplnění zájmu všech zúčastněných stran.

Součástí programu jsou vždy zkušení, úspěšný, chytří a bohatí lidé, proto se ho nemůže účastnik každý, kdo se v tuto chvíli považuje za někoho, kdo už vše ví a nebo si myslí, že to ví. V programu budete muset zapomenout na vše, co jste se doposud dozvěděli o leaershipu a přijmout novénázory, myšlenky a metody, které vám budou prezentovány. Pokud nemáte odvahu a nedokážete být dostatečn zranitelní, tak nemohu naplnit příslib kurzu, že prožijete, co je to být lídr a efektivní uplatňování ladershipu jako svého přirozeného sebevyjádření za každé situace bez ohledu na okolnosti.

Kurz se skupinovým koučinkem lze absolvovat jen po vstupní konzultaci. Stojí 25.000 Kč bez DPH a může ho v jednom termínu absolvovat max. 6 lidí. Zbývají ještě 0 volná místa.

Co můžete díky kurzu základů leadershipu objevit

Kurz je sestaven tak, abyste měli možnost objevit, co dělá skutečně dobrými lídry dobré lídry a:

 • Jak se může váš život a společnost vymanit z předvídatelné budoucnosti, do které směřujete a dostat se za hranice předvídatelného.
 • Jak vypadá "správné chování" lídra a jak tito lídři vidí svět, ve kterém jednají v době, kdy se ostatní zastavují a nevědí kudy kam.
 • Proč je důležité být lídrem a efektivně uplatňovat leadership, než být jen velmi zdatný manažér.
 • Jak proaktivně generovat odpovědnost jako nepostradatelnou podmínkou úspěchu.
 • Jak odhalit přetvářky a úmyslné klamání, abyste mohli dosáhnout toho, na čem skutečné zálží.
 • Jak si vytvořit, obnovit a udržet vysokou úroveň kultury důvěry.
 • Jak se sám pro sebe a tým stát zdrojem a součástí něčeho většího, co se stane filtrem na vše, co budete dělat.

Tento kurz neradí, jak pomocí změn dělat věci lépe nebo jinak. Tento kurz přepisuje budoucnost, jehož výsledkem je radikální transformace stávajícího stavu, jež zaručí dramatický růst produktivity.

Kurz se skupinovým koučinkem lze absolvovat jen po vstupní konzultaci. Stojí 25.000 Kč bez DPH a může ho v jednom termínu absolvovat max. 6 lidí. Zbývají ještě 0 volná místa.

POZOR

Samotné vůdčí chování jednotlivce nepostačuje k překonání neexistující vize a strategie, nebo převládající firemní kultury. Rozvoj leadershipu ve vaší firmě nebo vašem týmu musí být v souladu a s ohledem na strategii a firemní kulturu. 

První část: Jádro efektivního leadershipu a vysoké produktivity

V první části programu si představíme, co je v dnešním světě jádrem vysoké produktivity a skutečně efektivního uplatňování leadershipu. Proč je důležité, aby se lídři starali o to, co je již hotové, přizpůsobovali tomu, co se v dnešní nepředvídatelné době děje a proměňovali překážky a příležitosti v akci, která naplní zájem všech zúčastněných stran.

Druhá část: Buď jste oběť okolností nebo příčinou v záležitosti

Ve druhé části programu se zaměříme na způsob, jakým pozorujete sami sebe, život a svět kolem vás. Co přesně tvaruje a zabarvuje naše vnímání reality. Jak toto vnímání reality ovlivňuje způsob, jak se vypořádáme se situacemi, se kterými se zabýváme. Proč je důležité být pozorovatelem, který je příčinou v záležitostí než obětí okolností. Jak se vypořádat s mentalitou oběti u členů vašeho týmu.

Třetí část: Nová akce a nové výsledky

Ve třetí části programu posuneme způsob, jakým vy (nebo ostatní) pozorujete situace, se kterými se zabýváte, abyste mohli dosahovat nových posilňujících možností bytí, jednání a výsledků. Ukážeme si, jaké mechanismy vstupují do vaší výkonosti a výkonosti vašeho týmu. Jinak řečeno, objevíte, jak ovlivnit výsledky a produktivitu vašeho týmu pomocí změny toho, jak se vám situace jeví a jakou kolem této situace máte konverzace.

Čtvrtá část: Jazyk vytváří to, jak se vám zobrazuje svět

Ve čtvrté části programu se podíváme na to, jak jazy, který používáte vytváří to, jak se vám zobrazuje svět a to, jak se vám zobrazuje svět, určuje, váš způsob jednání a chování a jakých dosáhnete výsledků. Zjistíte, proč jako lídr musíte dosáhnout mistrovství jazyka (veškeré interakce sám se sebou a s okolím). Vysvětlíme si, jakou sílu má vaše subjektivní hodnocení a jak skrze toto hodnocení vy a váš tým utváří realitu.

Pátá část: Uzemnění negativního hodnocení

V páté části programu získáte přístup k nástroji, který doslova změní způsob, jak jste doposud vnímali konverzace na poradách a při komunikaci mezi členy týmu. V této části programu se naučíte slyšet negativní subjektivní hodnocení, která narušují důvěru a výkonnost vaší společnosti, abyste mohli pro členy vašeho týmu být zdrojem nových možností.

Šestá část: Bytí lídrem (z)budoucnosti

V šesté části programu se stanete Lídrem (z)budoucnosti. Dozvíte se, proč je tak důležité jednat z vytvořené budoucnosti a jak správně vytvářet vytvořenou budoucnost, abyste vy a váš tým dokázali z této právě vytvořené budoucnosti jednat. Deklarace budoucnosti je konverzační akt, kterým vytvoříte způsob, jak vy a váš tým budete pozorovat svět a v tomto světě budete jednat.

Sedmá část: Konverzace k akci

V poslední části programu uvidíte, proč tvrdíme, že kolem lídra by neměli být malé řeči a levné konverzace. Když jako lídr vytvoříte budoucnost, pak musíte tým vést pomocí konverzace k akci. V této části programu se naučíte používat čtyři základní konverzační akty, které podporují a vedou členy týmu k akci: požadavek, nabídka, slib a omluva.

Jak bude celý program probíhat

Začínáme v pátek 20. ledna 2023 v 9:00 hod. Následně dalších 7 týdnů se budeme pravidelně každý pátek potkávat v 9:00 až 11:30 hod na skupinovém koučinku. Program bude trvat od 20.1.2023 do 10.3.2023. 

 • 1
  Pravidelné páteční skupinové koučinky
  Po dobu 8 týdnů se každý týden celý skupina setká na skupinovém koučinku od 9:00 hod do 11:30 hod.
 • 2
  Pravidelné týdenní online přednášky
  Vždy po skupinovém koučinku získáte přístup k další přednášce a studijním materiálům, na které budete mít týden, abyste je zpracovali a nastudovali.
 • 3
  1x 90 min. osobní koučink a konzultace
  Každý člen programu získává 90 min. osobní koučink s Miroslav Sázovským, který může využít v průběhu programu nebo po jeho skončení.

Rezervujte si vstupní konzultaci, abychom společně mohli zjistit, zda je tento kurz skutečně pro vás a dojde k naplnění zájmu všech zůčastněných stran.