Naučte se myslet ve velkém

Nikdy se neuspokojujte s reálným cílem. Jsem si naprosto jistý, že vám čas od času někdo řekne, že by vaše cíle měli být reálné. Možná si to říkáte sami. Zjistil jsme, že tato nevinná fráze pronikne do vaše podvědomí a zabrání vám myslet ve velkém při vytváření vytvořené budoucnosti a stanovení cílů.

Přečtěte si knihy: Scénář vize budoucnostiJak si stanovit podnikatelské cíle.

Až budete připravení rozvíjet své cíle pro nadcházející rok, tak vás vyzývám, abyste ignorovali tendenci hrát na jistotu. Raději si udělejte čas a představte si, čeho chcete v příštím roce dosáhnout. Nepřemýšlejte nad tím, jak to uděláte. Odložte tuto otázku stranou a svobodně si představte, čeho skutečně chcete dosáhnout.

Pokud vám myšlení a snění ve velkém nejde, tak nejste sami. Tento druh myšlení si vyžaduje jeho rozvíjení a věřte mi, že to stojí za to. Jak se můžete naučit myslet ve velkém?

3 jednoduché strategie, jak myslet ve velkém

1) Zavřete oči a napojte se na své tělo. 5x se zhluboka nadechněte a nyní se postavte do budoucnosti. Je 12.12.2021. Jaké jste v roce 2021 měli zážitky? V jakého člověka jste vyrostli? Jak jste přispěli světu? Nyní si stejné otázky položte pro 3 a 5 let.

Neomezujte se na to, jak toho můžete dosáhnout.

Vezměte si tužku a papír. Papír si rozdělte na 3 sloupky a do prvního sloupku napište: Jaké zážitky a zkušenosti chci mít? Do druhého sloupečku si napište: Jak se chci rozvíjet? Do třetího sloupečku si napište: Jak chci přispět? Toto cvičení by nemělo trvat déle než 10 minut. Nepřemýšlejte, ale spojte se se svou intuicí.

2) Vytvořte si čas, abyste se neposuzovali s propastí, kterou jste si nyní vytvořili mezi tím, kde jste a tím, o čem jste snili, ale abyste přemýšleli o tom, jak daleko jste se dostali. Podívejte se na vše, čeho jste dosáhli nebo překonali za poslední rok nebo 3 až 5 let.

Takto získáte sebevědomí pro dosažení něčeho zcela nového.

Vzpomeňte si, představovali jste si před 5 roky, že budete dělat to, co nyní děláte? Představovali jste si, že budete dosahovat takových výsledků, jaké teď máte? Těchto nepředstavitelných výsledků můžete opět dosáhnout, ale již vědomou cestou z vytvořené budoucnosti.

3) Na čem vám záleží a co je pro vás skutečně důležité? Udělejte si čas a opravdu se zamyslete nad tím, co by pro vás znamenalo nenaplnit vámi vytvořenou budoucnost? Co by to znamenalo pro vaše okolí? Jaký dopad by to mělo, kdybyste dosáhli toho, co jste si vytvořili?

Porovnejte to s tím, jak to bude vypadat, když budete mít jen 10% zlepšení a jak by to vypadalo, kdybyste prožili exponenciální skok v možnostech vašeho bytí. Věnováním času oběma scénářům získáte vzácné spojení s vaším PROČ (smyslem, intuicí, posláním). Získáte tak posilňující kontext, který vás bude inspirovat na klikaté cestě z vytvořené budoucnosti.

Nesnažte si dívat do budoucnosti, ale dívejte se z budoucnosti do přítomnosti. Poskytněte si rady, vhledy a nápady, jako byste se vrátili z budoucnosti a nyní věděli, co byl váš první krok, abyste mohli žít život, který v budoucnosti milujete.

Tento druh myšlení si vyžaduje čas a odvahu. Musíte být přesvědčení o tom, že budoucnosti bude vždy lepší, než je přítomnost, především ta, která připadá nedosažitelná.

Co vás dostalo sem, vás nedostane tam. Vytvořte si takovou budoucnost, která vám v přítomnosti změní vaši identitu. Teď nehledejte motivaci, motivace přijde sama, až to začnete dělat. Pokud potřebujete motivačního kouče, tak stále máte malý cíl. Dokážete víc, než si myslíte.

Chcete, aby rok 2021 byl Nejlepší rok života (vložit odkaz)? Udělejte velký závazek a odvážný krok, že skutečně chcete mít rok 2021 tím nejlepším rokem života.

Připravil jsem na rok 2021 kurz: Nejlepší rok života – život z vytvořené budoucnosti (doplnit pdkaz)

Realizace cílů vyžaduje ucelený systém, proto jsme vytvořili Flowave planner.