+420 608 505 082 Pondělí - Pátek 9:00 - 17:00 Tolstého 20; 616 00 Brno office@flowave.cz

Miroslav Sázovský

Představuji si svět, ve kterém se velká většina lidí každý den vrací domů s pocitem sebenaplnění z práce, kterou milují a dělají ji s vášní, aby mohli být přítomný sami sobě, svým dětem a partnerům.

Miroslav Sázovský

Chci podpořit a inspirovat lidi při objevování pro sebe, jak efektivně ve svém životě uplatnit poznatky a vědecký objevy předních světových myslitelů, aby mohli mít větší svobodu bytí a svobodu jednání, klid na duši, jasnost a život, který milují a mohli tak inspirovat své děti a ostatní lidi.

Od roku 2006 jsem se specializoval na sklo ve stavebnictví. Stal jsem se konzultantem pro střední Evropu u nadnárodní firmy, potom jsem vedl jako CEO fabriku na Slovensku se 120 zaměstnanci, kde jsem fungoval jako krizový manažér při záchraně firmy před krachem. Všechny toto zkušenosti mi až do dnešního dne přinesly bohaté objevy, vhledy a prožitky, co znamená být lídr a efektivně uplatňovat leadership jako své přirozené sebevyjádření.

Ve svých začátcích jsem nevěděl, jak být dobrým lídrem a říkal jsem stejná slova, jako většina ostatních ředitelů, manažerů a lidí ve vedení sklenářských firem. „Najít dobré lidi je problém. Lidé nemají zájem se učit a hledají jen příležitosti, jak se flákat.“ Tato slova ovlivnila i mě a já si uvědomil, že i když jsem absolvoval speciální roční manažerskou akademii, kde jsme se učili, jak jednat s lidmi a jak se chovat jako lídr a manažer, tak mě tyto návody a postupy nepoužívali. Ve chvílích, kdy jsem měl být lídr, tak jsem si nevzpomněl na poučku o leadershipu nebo návod, jak řešit situaci jako manažér.

V roce 2010 jsem ukončil svou dráhu jako CEO a rozhodl se, že místo neustálého hašení požárů, řešení vzniklých situací metodou pokus a omyl, vydám se cestou konzultanta, který bude studovat od těch nejlepších z nejlepších, jak být (ve smyslu bytí) lídrem a jak umět efektivně uplatňovat leadership jako své přirozené sebevyjádření za každé situace bez ohledu na okolnosti. Jinými slovy, být lídr a efektivně uplatňovat leadership, abych nad ním nemusel přemýšlet a dělal to nevědomě.

Dnes mohu jednoznačně říct, že neexistují lidé, kteří by nechtěli být dobří a vyhledávali by práci, která je nebaví a kde se mohou flákat. Existují jen lídři, kteří neumí být lídry a neumí při vedení efektivně uplatňovat leadership jako své přirozené sebevyjádření. Dobří lídři, kteří znají své PROČ a vedou svůj tým tak, aby každý v týmu objevil pro sebe své PROČ, dělal práci, kterou miluje a dělal ji s vášní. Dobří lídři nenesou odpovědnost za práci, jsou zodpovědní za lidi, kteří jsou zodpovědní za práci. Dobří lídři dokonce nejsou zodpovědní za výsledky, jsou zodpovědní jen za lidi, kteří jsou zodpovědní za lidi, kteří jsou zodpovědní za výsledky.

Důvod, proč mě oslovil ontologický / fenomenologický model leadershipu a koučinku byl jednoduchý. Hledal jsem koncept učení, které bud zaměřené na naši přirozenost. Byl jsem unavený z toho, jak na workshopech a kurzech dostávám návody, poučky a informace, jak to dělají ostatní, kteří jsou úspěšní, chtěl jsem něco, kde si budu moci prožít přímo „na hřišti“, co znamená být lídr a efektivně uplatňovat leadership jako své přirozené sebevyjádření. Chtěl jsem získat objevy, které mě hned po jejich objevení začnou používat. Jinými slovy se mi stanou mou přirozeností a já je budu v praxi využívat nevědomě. Ontologický / fenomenologický model leadershipu a koučinku je založený na naší přirozenosti toho, kdo jsme jako lidé a jak se učíme. Jeho autoři jsou povětšinou lidé ve věku od 65 do 85 let, kteří celý svůj život zasvětlili hledání univerzálních vzorečků, který jsou návodem na život takový, jaký je ve své přirozené podstatě bytí (jsoucna).

Po absolvování kurzů (které jsou uvedeny v seznamu níže) a jejich intenzivním trénovaní v praxi, jsem se vydal cestou konzultanta a kouče.  

Seznam absolvovaných kurzů

 • Being A Leader And The Effective Exercise Of Leadership: An Ontological / Phenomenological Model
 • Ontological Coaching and Leadership in Action
 • Mastr of Life Coaching (ACELC, PCELC Accreditation and  MCELC Certification Program)
 • Gestalt Psychotherapy Certificate
 • Cognitive Behavioural Therapy (CBT)
 • CBT for Depression, Anxiety, Phobias and Panic Attacks
 • Cognitive Behavioural Therapy (CBT) Practitioner Certificate
 • Career Coach Certificate: Complete Coaching System
 • Stress Coach Certificate: Stress Management Life Coaching
 • The Complete Stress & Anxiety Breakthrough Programme
 • Confidence Coach Certificate: Complete Coaching System
 • Group Life Coaching Certification
 • Motivation Coach Certificate: Complete Coaching System
 • Team Management – EPM Leadership Training
 • Ontological Coaching and Leadership in Action
 • Neuroplasticity: How To Rewire Your Brain
 • Mindfulness Practitioner Course (Level I, II, III & Master)

V současnosti jsem táta 3 dětí (2 holky a 1 kluk), pro které píši pohádky, ve kterých jim předávám vše, co jsem se naučil a sám pro sebe objevil.

Pomáhám lidem objevovat své proč, pomocí vedení procesu objevení a následného uplatnění v praxi podle konceptu Simona Sineka a jeho knihy Objevte své PROČ vydané v češtině nakladatelstvím Jan Melvil Publishing, s.r.o.

Vedu leadership transformační programy (délka programu min. 1 rok) pro jednotlivce a týmy, kterým pomáhám přepsat budoucnost jejich osobního i pracovního života. Inspiruji je a vedu k sebenaplnění z práce, kterou milují a dělají ji s vášní, aby pak mohli oni inspirovat lidi, které vedou jako lídři do budoucnosti, která by se jinak nestala.

Stále podnikám jako expert v oboru skla, kde vzdělávám a předávám své know-how o plochém skle široké odborné veřejnosti pomocí online prodeje dokument a kurzů.

Svůj přirozený talent tvůrce a vizionáře uplatňuje jako externista na pozici „product owner“ (podle agilního řízení projektů) při vývoji a inovaci produktů nebo aplikací. Pomáhám tak firmám a jednotlivcům vytvořit produkt nebo službu, která naplňuje jejich očekávání a očekávání klientů.

Jsem spoluautorem life transformačního 30 týdenního programu Mastery in living – Live The life you love, který v roce 2017/2018 byl poprvé spuštěný v ČR a již se vede i v angličtině. 

– Miroslav Sázovský

Fotogalerie

Kontakt

Telefon : +420 725 888 927
Email : sazovsky@flowave.cz