+420 608 505 082 Pondělí - Pátek 9:00 - 17:00 Tolstého 20; 616 00 Brno office@flowave.cz

Žít jako lídr a efektivně uplatňovat leadership vychází z dokonalého pochopení konverzační domény leadershipu na takové úrovni, že se vám stane vašim plným sebevyjádřením.

Jako expert na stavební sklo jsem se stal po 10 letech v oboru uznávaným odborníkem. Co ze mě dělá experta, je to, jak vnímám, chápu a aplikuji znalosti o skle ve stavebnictví při své práci a prožívání reality. Je to výsledek perfektně pochopeného oboru.

Experta na sklo ze mě dělá odborné názvosloví, které umím specifickým způsobem navzájem propojovat v konverzační doméně.

Všimněte si, že expertem se člověk stává díky jazyku, který dokonale ovládá v nějaké jazykové doméně, přes kterou vidí, chápe a vše aplikuje při svém prožívání, konverzaci s ostatními a sám se sebou.

Ranní cvičení

Žít život lídra a být skutečným expertem ve svém oboru si vyžaduje stát se mistrem konverzační domény a chápat, kdo skutečně jsem. Nejste nic víc, než váš použitý jazyk při ranní konverzaci sám se sebou.

Praktikujte ho do té doby, dokud se vám nestane vaším plným sebevyjádřením.

Každé ráno, hned jak vstanete si odpovězte na následující otázky:

 1. Jaká je moje nálada?
 2. Jaká je moje pravděpodobně téměř jistá budoucnost?
 3. Kým se nemohu stát, když budu v této náladě?
 4. Co mě to bude stát?
 5. Kým budu a co si pro sebe vytvářím?
 6. Co získám a jakou si vytvářím budoucnost?

 

Praktická ukázka

Abyste viděli, co specialista na sklo po ránu řeší a jak přemýšlí, tak s vámi sdílím své dnešní odpovědi:

 1. Jaká je moje nálada? Soustředěná a mrzutá – dcera (7 let) má 39°C horečky a já spal 3 hodiny. Jsem Unavený.
 1. Jaká je moje pravděpodobně téměř jistá budoucnost? Celý den budu čekat, kdy přijde únava a obávat se, že holčičky doma mi nedají klid, abych mohl pracovat. Začnu být podrážděný a uzavřený. Budu hodně jíst sladké, abych „měl“ energii.
 1. Kým se nemohu stát, když budu v této náladě? Předvídatelným a „out here“ zákazníkům a skutečnosti, že dcery (5 a 7 let) jsou nemocné. Soucitným k nemoci malých dětí a vnímající jejich potřebu dotyků a hýčkání.
 1. Co mě to bude stát? Ještě větší únavu. Ztrátu spojení s dětmi a pak další energii. Budu mít menší produktivitu. Prokrastinace – protože se považuji za unaveného…
 1. Kým budu a co si pro sebe vytvářím? Usměvavý a naslouchající dětem a partnerce Evě. Uvědomělí, že malé děti trpí. Přítomný (out here) zákazníkům a práci. Soustředěný na produktivitu. Fyzicky připravený si zacvičit v 18:00 hod. Podporující partnerku Evu, která nespala skoro vůbec. Efektivně využívající leadership.
 1. Co získám a jak se tam budu cítit? Budu lídr plným svým vyjádřením. Budu na sebe hrdý, dostanu přístup k cítění lásky a v podstatě chybějící energii. Budu mít pěkný pocit z rodinného prostředí, které je sice nemocné, ale i v těch horších chvilkách je doma pěkná, milující, soucitná a podporující atmosféra. Budu prožívat štěstí.