+420 608 505 082 Pondělí - Pátek 9:00 - 17:00 Tolstého 20; 616 00 Brno office@flowave.cz

Možná jste majitel firmy a přemýšlíte, jak zvýšit produktivitu svých zaměstnanců. Možná jste zaměstnanec a přemýšlíte, jak to udělat, abyste zvýšili svou produktivitu a odcházeli domů z práce s tím, že vše stíháte. Možná jen chcete své firmě přinést zvýšení produktivity o 300% až 500%, ale máte pocit, že to není možné a nevíte jak na to.

Manažeři a lídři po celém světě svým týmům stanovují každoroční zvyšování produktivity o 6%, 10% nebo i o 30%. Jejich úspěch vždy narazí na desítky výmluv ze strany zaměstnanců, a nakonec to skončí se slovy: „Není možné stále zvyšovat produktivitu.“ nebo „Dostaneme více peněz, když zvýšíme svou produktivitu?“

Zkušenosti z praxe

Firmy, které jsem navštívil se domnívali, že zvýšení produktivity je spojeno s tvrdou prací a uměním obětovat vlastní pohodlí pro dosažení cílů. Ředitel velké sklenářské firmy mi na otázku, co si myslí, že je nejdůležitější pro zvýšení produktivity v jeho firmě, odpověděl: „Nevím, protože čím dál častěji mám pocit, že se lidem nechce pracovat. Rezignují na svůj způsob žití, protože nevědí, jak to udělat, aby měli drahá auta, baráky a Facebook plný fotek z exotických dovolených…“

Steve Zaffron – CEO of Vanto Group (pomohl zlepšit fungování více jak 300 organizacím ve dvaceti zemích světa) a Dave Logan – profesor Marshall School of Business, University of Southern California šíří a předává firmám po celém světě tři zákony produktivity a efektivní uplatňování leadershipu.

Se svou partnerkou Eva Andriessen jsme na nic nečekali a šli přímo k samotnému zdroji. V Abu Dhabi jsme se se samotným Stevem Zaffronem a Wernerem Erhardem setkali a učili se od nich, jak být leader a efektivně uplatňovat leadership.

steve-zaffron-andriessen-sazovsky-2016-web
2016 Abu Dhabi (zleva) Steve Zaffron, Eva Andriessen, Miroslav Sázovský

Málokdo z nás si uvědomuje, že způsob, jakým vnímáme své bytí, ovlivňuje naší pravděpodobně téměř jistou budoucnost. Takovýto způsob bytí naši budoucnost utváří na základě našich nadějí, obav, snů, očekávání a rozhodnutí.

Jako specialista na sklo jsem za svou desetiletou praxi navštívil většinu firem zabývající se výrobou a opracováním stavebního skla v České a Slovenské republice. Díky této zkušenosti vím, že většina navštívených firem žije na stejném principu pravděpodobně téměř jisté budoucnosti, která je utvářená minulými událostmi, kulturou a tím, co se podařilo a nepodařilo. Tato pravděpodobně téměř jistá budoucnost má vliv na jejich produktivitu. Zvyšování produktivity o 300% až 500% se jim zdá díky tomu jako nemožné.

Na čem závisí produktivita

Steve Zaffron a Dave Logan při své dlouholeté praxi, kterou věnují zvyšování produktivity a leadershipu ve firmách po celém světě, objevili tři zákony produktivity. Zákony lze dokázat a vždy platí a neexistuje žádná situace, kdy neplatí.

Tři zákony produktivity podle Zaffrona a Logana

  1. Naše produktivita souvisí s tím, jak se nám určitá situace jeví.
  2. To, jak se nám situace jeví, vychází z jazyka, který používáme.
  3. Jazyk ukotvený v budoucnosti mění to, jak se lidem situace jeví.

Autoři těchto tří zákonů produktivity říkají, že jejich zvládnutí je jako naučit se francouzský jazyk. Nejdříve je zapotřebí zapamatovat si slovíčka a přeložit je do mateřského jazyka, což je pomalé a otravné. Tato informace mění pohled na to, jak být produktivní.

Jedinečnost tří zákonů produktivity

Nepotřebujete žádné knihy, manuály, strategie nebo případové studie. Budete pohlížet na staré i současné situace z nového úhlu pohledu, jako byste si nasadili nové dioptrické brýle a transformovali vaši současnou situaci z nemožného na možné a reálné.

Aplikujete-li tři zákony produktivity ve svém životě nebo ve vaší organizaci pomocí našeho ontologického a phenomenologického modelu výuky, získáte zcela odlišný postoj ke způsobu vašeho bytí a náhledu na něj. Dojde k dokonalé transformaci a přirozenému nárůstu produktivity.

Podle prvního zákona produktivity ve vašem životě přestanete předpokládat, co vám druzí odpoví, začnete naslouchat a následně komunikovat, jak se vám daná situace jeví. Jen tento první zákon zvyšuje nárůst produktivity o 100%.

Díky druhému zákonu produktivity objevíte, jak druzí lidé podléhají iluzi reality a dané situace považují za skutečné. Uslyšíte, jak používaný jazyk druhých lidí má vliv na jejich vnímání reality a zároveň na jejich produktivitu.

Využitím třetího zákony produktivity přestanete popisovat budoucnost, ale začnete využívat tvořivého jazyka ukotveného v budoucnosti pomocí prohlášení a závazků. Objevíte, jak naslouchat budoucnosti své rodiny, kolegů v práci nebo celé organizaci.

 

Nabídka osobního setkání:

Pokud chcete i vy ve vaší firmě zvýšit produktivitu o 300% až 500%, tak mě můžete kontaktovat na email sazovsky@flowave.cz. Má to jeden háček. Jako při výuce cizího jazyka nelze dosáhnout výsledků z jednodenního kurzu, tak i při integraci 3 zákonů produktivity individuálně nebo s vaší organizací je nutné intenzivně spolupracovat delší období. Mistra produktivity dělají mistrem odborné výrazy navzájem propojené specifickým způsobem do konverzační domény. Naučení se nové jazykové doméně je proces, který je nutné projít krok za krokem. Proto pokud očekáváte zvýšení produktivity z jedné konzultace nebo dvou jednodenních kurzů, tak se vám omluvím a řeknu, že vám nemohu pomoci.